Ортодонтія
БРЕКЕТИ
Брекети – це незнімні ортодонтичні апарати, що застосовуються для виправлення прикусу. Носіння брекет-системи дозволяє за відносно недовгий період усунути аномалії і дефекти і, як результат, отримати рівні зуби.
- Лінгвальні брекети;
- Самолігуючі брекети;
- Прозорі брекети.
За розташуванням:
- Вестибулярні (зовнішні). Кріпляться із зовнішнього боку зубів. Безумовно, вони помітні, і до цього потрібно звикнути. Один з варіантів менш помітних вестибулярних брекет-систем – сапфірові.
- Лінгвальні (внутрішні). Кріпляться з внутрішньої сторони зубів. Основна їхня перевага – вони невидимі; недолік – тимчасове порушення дикції.
За способом кріплення:
- Лігатурні. Фіксуються замочком на ортодонтичній дузі, що представляє собою еластичне кільце.
- Самолігуючі (безлігатурні). Мають паз для дуги, який закривається на засувку, вбудовану в брекети.
За матеріалом:
- металеві (бувають з золотим напиленням);
- керамічні;
- сапфірові;
- пластикові.
Багато в чому вартість брекетів залежить від матеріалу. Найбільш дорогі – сапфірові системи, але вони мають ряд переваг, про які ви зможете дізнатися з відповідного розділу нашого сайту.
Установка брекетів:
- Підготовчий етап. Даний етап включає в себе професійну чистку (видалення каменя і м’якого нальоту), санацію зубів (заміна пломб, лікування карієсу) і діагностику Dolphin.
- Установка брекет-системи. Ортодонт підготує емаль, закріпить брекети, встановить дуги і дасть рекомендації по догляду. Процедура триває близько години (одна щелепа). Якщо необхідна установка на обидві щелепи, тоді процедура розбивається на два сеанси.
Вартість брекет-системи не включає в себе консультацію лікаря, установку (в тому числі, повторну фіксацію), а також зняття. Дізнатися ціни на брекети ви можете в нашому прайсі, але більш детальну інформацію надасть ортодонт під час огляду.
САМОЛІГУЮЧІ БРЕКЕТ-СИСТЕМИ
Самолігуючі, або безлігатурні брекети – це брекет-системи, в яких фіксація ортодонтичних дуг здійснюється за допомогою спеціальних замків. У звичайних брекетах для кріплення дуги використовують гумові лігатури.
Особливості конструкції
До складу конструкції самолігуючі брекетів входять:
- пластини, що встановлюються на зуби;
- дуга з металу;
- замки, розташовані на брекетах і утримуючі дугу.
Завдяки особливостям кріплення в саморегулюючих брекетах дуга самостійно переміщується в пазах, в залежності від нюансів переміщення зубів. А ось рівень тертя при цьому набагато нижче, ніж при використанні лігатурних систем, що позитивно позначається на ефективності лікування. Завдяки цій технології впоратися з серйозними дефектами можуть навіть не дуже міцні, самолігуючі керамічні брекети.
Переваги самолігуючі брекетів
Самолігуючі брекети відмінно справляються з виправленням прикусу і усуненням нерівностей зубного ряду, при цьому полегшуючи сам процес лікування. Мова йде про:
- скорочення термінів лікування (на 3-4 місяці);
- збільшення періодів між візитами до лікаря (1 раз в 6-10 тижнів);
- зменшення больових відчуттів завдяки більш плавному та природному переміщенню зубів;
- набагато більшу ймовірність обійтися без видалення зубів (завдяки більш ефективному розширенню зубного ряду і звільнення місця для всіх зубів);
- більш простою і ефективною гігієною ротової порожнини через відсутність лігатур.
Проаналізувавши всі переваги даної конструкції, більшість пацієнтів визнають, що результат вартий вкладених грошей.
Під час прийому лікар відповість на всі питання, що стосуються курсу лікування і остаточної ціни на самолігуючі брекети. Спеціаліст запропонує оптимальний вид брекетів, враховуючи ваші уподобання і особливості дефектів зубного ряду.
Системи Damon і Incognito
Ми пропонуємо пацієнтам можливість ефективної корекції зубів, використовуючи самолігуючі брекети Damon Q i Damon Clear.
Самолігуючі брекети Damon Q – це вестибулярна брекет-система з металу, що відрізняється невеликими розмірами і порівняно доступною вартістю. Максимальну швидкість переміщення зубів і мінімальні больові відчуття гарантує технологія пасивного лігування.
Damon Clear – це система, що відрізняється від попереднього виду більш високими естетичними показниками. Матеріал виготовлення цієї конструкції – прозорий оксид алюмінію (штучний сапфір).
САПФІРОВІ (ПРОЗОРІ) БРЕКЕТИ
Прозорі брекети – це різновид естетичних брекет-систем, які за якістю і надійності не поступаються іншим конструкціям.
Безліч людей по всьому світу страждають від неправильного прикусу і нерівних зубів. Тепер для цієї проблеми є оптимальне рішення, що поєднує в собі якісний результат і максимум естетичності в процесі лікування. Йдеться про прозорі брекетах, які ледь помітні на зубах.
Особливості прозорих брекет-систем
Матеріалом для виготовлення прозорих брекетів служать монокристали штучного сапфіра. Саме тому дані брекет-системи так малопомітні на зубах. До слова, штучні сапфіри також часто використовують для виробництва зубних імплантів і лінз, а показники міцності даного матеріалу можна порівняти з алмазом.
Плюси і мінуси
Серед переваг сапфірових брекетів:
- високі естетичні показники;
- швидке звикання пацієнта до брекетів;
- відсутність подразнень слизової оболонки;
- максимально можливий комфорт в ротовій порожнині.
Мінусів у цих конструкцій практично немає, за винятком одного – за допомогою сапфірових брекетів неможливо виправити певні порушення прикусу: у важких випадках потрібна установка металевих брекет-систем.
Установка
Установка прозорих брекетів проходить в кілька етапів. Дуже важливо тут ретельно підготуватися до лікування: всі зуби повинні бути в ідеальному стані. Тому іноді перед установкою брекетів пацієнту потрібно чимало часу, щоб усунути карієс, запалення і інші захворювання зубів.
Фіксація сапфіровою брекет-системи передбачає:
- Кріплення брекетів за допомогою спеціального матеріалу (композиту).
- Установку дротяних дуг, які безпосередньо впливають на виправлення дефектів.
Самолігуючі прозорі брекети Damon Clear
Самолігуючі брекет-системи Damon Clear відрізняються абсолютною прозорістю і низьким ступенем тертя. Такі конструкції не втрачають первинного вигляду протягом усього періоду лікування. Зміна дуг в процесі виправлення дефектів здійснюється порівняно легко, а фіксація даної конструкції гідна найвищої похвали. Саме ці прозорі брекет-системи лідирують в рейтингах, складених за опитуванням клієнтів.
На сьогоднішній день, Damon Clear вважаються найбільш досконалими брекетами, що гарантують комфорт, естетичність і якісний результат лікування. Секрет успіху даної системи – в низькому рівні тертя і застосуванні фізіологічних, надмалих сил для переміщення зубів. Цей механізм дії брекетів дозволяє досягти оптимальних результатів лікування, не вдаючись до видалення зубів (в більшості випадків).
Завдяки низькому тертю переміщення зубів полегшується, а термін лікування помітно скорочується. Ще одна приємна особливість лікування за допомогою даних брекет-систем – збільшення інтервалів між візитами до стоматолога для корекції дуг. Відвідувати лікаря потрібно не кожен місяць, а раз в 8-10 тижнів.
ЗНІМНІ ОРТОДОНТИЧНІ АПАРАТИ
Знімні ортодонтичні апарати – це пластинки для зубів, які служать для виправлення нерівностей зубного ряду у дітей в період змінного прикусу (до 12-14 років). У період, коли починається активний ріст верхньої і нижньої щелепи, і відбувається зміна молочних і прорізування постійних зубів, використання ортодонтичних пластинок має найвищу ефективність.
Ортодонтія вже давно пішла вперед, і використання знімних апаратів здається не зовсім результативним. Але не варто забувати, що в період змінного прикусу або при необхідності певної підготовки ми не можемо обійтися без ортодонтичних пластинок для зубів.
Знімні пластинки для зубів
Залежно від клінічного випадку, можуть застосовуватися однощелепні і двощелепні знімні апарати.
Завдання знімної пластинки – вчасно скоригувати аномалії росту щелеп і розташування зубів.
За допомогою знімного ортодонтичного апарату можна досягти таких важливих цілей:
- змінити форму щелепи, ширину піднебіння;
- розширити або звузити зубну дугу;
- здійснити переміщення, поворот зуба;
- скорегувати неправильне положення щелеп.
Головною умовою для досягнення результату є системність носіння знімної пластинки на зубах, а також свідомість дитини і батьків. Тільки активна співпраця з лікарем-ортодонтом (огляд, корекція 1-2 рази на місяць) може гарантувати успішний результат.
Як відбувається лікування
Залежно від клінічного випадку, лікар-ортодонт становить план лікування і вибирає вид конструкції, показаний в конкретному випадку. За свідченнями, знімні ортодонтичні пластинки на зубах необхідно носити не менше 12-14 і до 20-22 годин на добу. Знімаються пластинки під час прийому їжі і чищення зубів. В інший час вони повинні перебувати в порожнині рота.
Тривалість лікування може становити від 6 місяців до року. Важливо розуміти, що лікування знімними апаратами є лише першим етапом ортодонтичного лікування (в більшості випадків). Найчастіше вони використовуються в період змінного прикусу і є свого роду підготовкою для подальшого ортодонтичного лікування за допомогою брекетів або капи вже в постійному прикусі.
Виготовляється знімний ортодонтичний апарат індивідуально з високоточного відбитку. Одягається пластинка на зуби і утримується на них тонкими дротяними гачками (кламерами). Залежно від випадку, в конструкцію апарату можуть входити пружини і гвинти різного призначення.
РЕТЕЙНЕРИ
Після завершення активного ортодонтичного лікування починається наступний важливий етап – ретенційний період, під час якого використовуються спеціальні ретенційні апарати (ретейнери). Установка ретейнера після брекетів необхідна для фіксації отриманого результату до моменту повної морфологічної та функціональної перебудови, щоб уникнути переміщення зубів у вихідне положення (захистити себе від рецидивів).
Скільки носити ретенційний апарат
Час ретенції індивідуальний для кожного пацієнта і залежить від багатьох факторів: початкової патології прикусу, віку пацієнта, стану кісткової тканини та інших моментів. Потрібно розуміти, що цей період може займати тривалий час, так як переміщення зубів відбувається все життя. Фіксується ретенційний апарат на зубах безпосередньо після зняття ортодонтичної апаратури (брекет-систем, кап).
Ретейнери для зубів
Ретенційні апарати (ретейнери) поділяються на знімні і незнімні.
Знімні ретейнери представляють собою прозору капу. Одягається такий ретейнер на зуби на ніч, а іноді і вдень у вільний час.
Незнімні ретейнери у вигляді тонкого дроту кріпляться за допомогою спеціального матеріалу (фотополімера) до зворотної поверхні зубів, що робить їх непомітними для оточуючих і невідчутними для пацієнта. Незнімний ретенційний апарат постійно знаходиться в роті пацієнта.
У разі втрати або поломки…
Потрібно завжди пам’ятати, що при поломці або втраті ретейнера необхідно найближчим часом звернутися до лікаря-ортодонта для запобігання зміни положення зубів після зняття брекетів.
І, звичайно ж, не забувайте про плановий профілактичний огляд у лікаря один раз в 6 місяців для підтримки здоров’я ротової порожнини.
ПРОФІЛАКТИЧНІ АПАРАТИ
Призначення профілактичних апаратів- це запобігання розвитку зубощелепних аномалій та деформацій, які впливають на чинники, що призводять до розвитку патологічного прикусу.
Щоб виключити розвиток ортодонтичних проблем, дуже важливо з раннього дитячого віку дотримуватися ряду профілактичних заходів, необхідних для правильного розвитку щелепно-лицьової області. Для цього в ортодонтії використовуються профілактичні апарати.
Навіщо потрібні профілактичні ортодонтичні апарати
Що відноситься до факторів ризику розвитку неправильного прикусу:
- шкідливі звички (тривале користування соски, смоктання пальців рук та інших предметів (наприклад ручки, олівці, закусування нижньої чи верхньої губи, прокладання язика між зубами).
- порушення функцій (дихання ротом, неправильне ковтання).
- передчасна втрата молочних зубів.
Для запобігання розвитку неправильного прикусу дуже важливо вчасно звернутися до лікаря-ортодонта. Вперше це зробити можна з прорізуванням всіх молочних зубів. Рання профілактика і необхідне лікування однозначно спростить процес усунення патології в підлітковому віці.
Коли використовуються профілактичні апарати
Профілактичні апарати використовуються в період молочного та змінного прикусу, для того щоб при прорізуванні постійних зубів мінімізувати можливі порушення.
Види профілактичних апаратів:
- поза- і внутрішньоротові;
- одно- і двущелепні;
- знімні і незнімні.
Виготовляються вони індивідуально або в лабораторії (стандартні).
Які бувають профілактичні апарати
Апаратів існує безліч, підбір залежить від клінічного випадку. Для профілактики шкідливих звичок і нормалізації функцій, серед інших, часто використовуються вестибулярні знімні пластинки. Їх можна застосовувати в ранньому дитячому віці, з 3 до 6 років. За допомогою таких апаратів можна домогтися таких результатів:
- відучити дитину від шкідливої звички смоктати пальці;
- підвищити тонус м’язів рота;
- перевести дихання ротом в носове;
- скорегувати положення мови;
- усунути відкритий прикус і дефекти мови.
У разі передчасної втрати молочних зубів важливо зберегти місце для прорізування постійних. В ділянці видаленого зуба зростання кісткової тканини припиняється, також можуть зміщуватися сусідні зуби на порожнє місце, таким чином для прорізування постійного зуба не вистачає місця, порушується прикус. Для запобігання цьому використовуються профілактичні ортодонтичні апарати для збереження місця.
Залежно від клінічного випадку, можуть застосовуватися:
- знімні апарати зі штучним зубом на місці втраченого.
- незнімні апарати (фіксується кільце на цемент на зуб з одного боку від відсутнього, від якого відходить спеціальна розпірка і впирається в зуб з іншого боку від відсутнього), що зберігає місце для прорізування постійного. Як тільки постійний зуб прорізується, апарат знімається.
СИСТЕМА МІКРОІМПЛАНТІВ
Ортодонтичні мікроімплантати- це мікрогвинти, виготовлені з чистого титану або його сплаву. Завдяки своєму складу вони повністю біосумісні з тканиною організму людини. Головна відмінність від ортопедичних імплантатів полягає в тому, що діаметр мікрогвинта набагато менший, до 2 мм, і вони мають гладку поверхню.
Для чого потрібні мікроімпланти
Зуби є точками опори, що сприяють переміщенню. Але іноді для лікування окремих деформацій цих точок недостатньо. Для цього використовуються додаткові пристосування – мікроімпланти, за допомогою яких утворюється ще одна точка опори для переміщення зубів.
Як це відбувається
Система мікроімплантів встановлюється в кісткову тканину верхньої або нижньої щелепи і служить в якості додаткових точок опори. Після установки мікрогвинта його головка виступає над поверхнею ясен, до якої кріпляться різні ортодонтичні пристосування (еластичні тяги, ланцюжки, пружини), завдяки чому і відбуваються переміщення.
Залежно від клінічного випадку, мікроімпланти в ортодонтії використовуються або самостійно, або на додаток до брекет-системи. Після закінчення курсу лікування мікроімпланти видаляються.
Використання мікроімплантів має ряд переваг:
- розширює можливості ортодонтичного переміщення зубів у випадках надмірної скупченості;
- віялоподібні розбіжності зубів;
- при патологіях прикусу;
- інтрузії або екструзії зубів;
- скорочує терміни лікування;
- дає можливість отримувати передбачувані високоестетичні результати лікування.